Buďte pripravení na odmietnutie, hovorí miliardár DeJoria

John Paul DeJoria (investors.com)

Neobyčajný a mimoriadne inšpirujúci príbeh miliardára J.P. Dejoria sme si priblížili v tomto článku.

Aj keď dnes si tento miliardár môže kúpiť čokoľvek, čo chce, boli časy, keď bol rád za margeritu v akcii za $0,99. Jeho večerou bola salsa s čipsami, spomína si miliardár, ktorý bol dvakrát bezdomovcom a prespával v aute.

Podľa magazínu Forbes dnes drží majetok v hodnote 2,6 miliardy dolárov. DeJoria je self-made miliardárom a dobre vie, aké je to dosiahnuť úspech vlastným úsilím. Čo radí ostatným?

„Buďte pripravení na veľa odmietnutí,“ zdôraznil v rozhovore pre CNBC. „Ak ste na to pripravení, nebude to tak bolieť.“

Predtým, než jeho firma s Paulom Mitchellom dosiahla úspech, si DeJoria prešiel viacerými neúspešnými projektmi. Predával diktafóny, kopírky či životné poistenie, prezradil vo filme „Good Fortune“, ktorý je jeho autobiografiou.

Napriek tomu, že ako predajca chodil od dverí k dverám a mnohí ho odmietali, nikdy nedovolil, aby ho tieto zlyhania zastavili. Ako tvrdí, aj keď vám zatvorili dvere č. 100, na dvere č. 101 musíte klopať s rovnakým nadšením.

Zlom v prišiel až v roku 1971, keď sa stretol so známym kaderníkom Paulom Mitchelom. Mitchel bol vynikajúci, no nezarábal. DeJoria mu povedal: „Paul, musíš vedieť, ako predať. Založíme firmu.“

Mitchell súhlasil a v roku 1980 so 700 dolármi založili spoločnosť Paul Mitchell Systems.

A vyšlo to.

„Úspech nie je o tom, koľko peňazí máte, úspech je, ako dobre robíte to, čo robíte,“ hovorí DeJoria

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre