Má 32 rokov a zarába 39-tisíc dolárov mesačne. Pracuje pritom len 30 minút denne

JP Mancini II (cnbc.com)

Po odchode z amerického letectva sa 25-ročný Mancini zamestnal ako predajca áut. V spoločnosti, ktorá predávala značky vozidiel Audi, Mercedes a Hyundai sa za rok a pol vyšplhal na pozíciu hlavného obchodného riaditeľa. O štyri roky neskôr už zastával post generálneho manažéra a vďaka tejto pozícii nabral množstvo obchodných skúseností.

„Keď som začínal s predajom, hovoril som si, že chcem byť úplným opakom všetkého, čo ľudia neznášajú na predajcoch automobilov,“ hovorí dnes Mancini. A o tom, že jeho prístup k zákazníkom vyšiel, niet pochýb.

Vo voľnom čase sa zaujímal o luxusný životný štýl a tak sa zoznámil s ľuďmi, ktorí prenajímali súkromné lode. Zapáčil sa mu tento nápad na podnikanie a rozhodol sa, že to skúsi tiež. Urobil si dôkladný prieskum a pred kúpou porovnal množstvo modelov lodí. Ako predajca automobilov vedel, že chce kúpiť niečo, čo bude mať pri opätovnom predaji dobrú hodnotu. V roku 2020 si preto kúpil loď značky Axopar za 170-tisíc dolárov. Zo svojich úspor však zaplatil len akontáciu vo výške 1700 USD, zvyšnú časť financoval cez úver. Následne si vytvoril webstránku a pomocou reklamy cez Google Ads získaval zákazníkov, ktorí si loď prenajímali, čo mu pokrylo mesačné náklady.

O rok neskôr sa rozhodol prejsť na väčší model, preto predal svoju prvú loď a kúpil nové plavidlo za 400-tisíc dolárov. Aby pokryl všetky náklady, zobral si z banky úver.

V novembri 2021 opustil prácu v autosalóne a svoju loď začal prenajímať prostredníctvom známych online platforiem Boatsetter a Get My Boat. V máji čerpal ďalšiu pôžičku a kúpil si druhú loď. Ako dnes hovorí, jeho mesačná splátka za lode činí 6000 dolárov, pričom verí, že reinvestovanie väčšiny príjmov mu pomôže znížiť úrokové sadzby.

Mancini hovorí, že o väčšinu príjmov sa stará jeho väčšia loď kotviaca v prístave Key West. Za dvoj až 8-hodinový prenájom si účtuje od 799 do 1 899 dolárov, pričom v tom nie sú zahrnuté náklady na palivo. Nayše, človek, ktorý si ľod prenajme, si musí zaobstarať kvalifikovaného kapitána, väčšinou zo zoznamu, ktorý im poskytne Mancini alebo platformy sprostredkujúce prenájom. Kapitán plavidlo nielen riadi, ale taktiež ho kontroluje a stará sa o jeho údržbu.

Podľa dokumentov, ktoré analyzoval portál CNBC Make It, dnes Manciniho dve lode generujú mesačný príjem 38 800 dolárov. Na to, aby vybavil rezerváciu a uistil sa, že kapitán lode dodržiava pravidlá, mu stačí pracovať iba polhodinu denne.

Zdroj: cnbc.com

Komentáre