Chceš uspieť? Potom prestaň používať tieto 3 výhovorky

Arnold Schwarzenegger raz povedal: „Môžeš mať buď výsledky alebo výhovorky, nie oboje.“

S jeho slovami plne súhlasíme. Je totiž oveľa ľahšie siahnuť po výhovorke, ako vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a začať pracovať na svojich snoch.

Nižšie nájdeš 3 časté výhovorky, ktoré ľudia radi používajú ako ospravedlnenie toho, že nedosiahli svoj cieľ.

Nemám dosť času

Ani Elon Musk, ani Lionel Messi či Jeff Bezos nemá k dispozícii viac času. Každý počas dňa dostáva rovnakých 24 hodín. Rozdiel je ale v tom, ako tento čas využívame.

Môžeš ho použiť na osobný rast a prácu na svojich cieľoch, prípadne čas premárniť hraním videohier alebo zabávaním sa v bare.

Jediné, na čo by si nemal mať dostatok času, sú výhovorky, negatívni ľudia či odkladanie úloh na neskôr.

Nemám dosť peňazí

Myslíš si, že všetci tí milionári a miliardári mali v začiatkoch k dispozícii kapitál? Možno niektorí, no väčšina z nich začínala od nuly a majetok si budovali postupne.

Nedostatok peňazí nie je prekážkou na vybudovanie úspešnej firmy, prekážkou môže byť len nedostatok odhodlania a kreativity.

Pozri tiež: Nemáš peniaze na podnikanie? Tu je 5 možností

Som príliš starý / mladý

Vek by nemal byť limitom. Napríklad mladí ľudia si môžu navrávať, že je ešte skoro na budovanie vlastných projektov, no existuje viacero príkladov, kedy tínedžeri vybudovali úspešné firmy. Pozri: 10 ľudí, ktorí zarobili milión ešte pred 20-kou

Že vek nehrá rolu, potvrdzuje aj zakladateľ KFC Harland Sanders, ktorý uspel až po 60-ke. Takže človek nie je nikdy príliš starý na to, aby vyskúšal niečo nové a stanovil si ďalší cieľ. Keď sme mladí, máme vášeň a energiu, keď sme starší, máme skúsenosti a múdrosť.

Komentáre