Je nesmierne dôležité, ako vnímaš samého seba

sebadôvera

Jedným z kľúčových faktorov, od ktorého závisí, či v živote dosiahnete to, o čom snívate, je vaša sebadôvera. Pretože ak samého seba vnímate pozitívne a v tom najlepšom svetle, budete pripravení čeliť všetkým životným výzvam.

Aj keď veci nepôjdu ľahko a prídu problémy, nezačne s vami lomcovať strach a panika, pretože viete, že sa s nepríjemnou situáciou dokážete vysporiadať sami. Sami pre seba budete zdrojom sily, odolnosti a povzbudenia.

Pokiaľ sa na seba samého budete pozerať ako na osobu, ktorá disponuje mimoriadnymi schopnosťami či talentom, zlyhanie pre vás nebude žiadnym „strašiakom“. Tí, ktorí sa vnímajú pozitívne pochopili, že majú dostatok sily vysporiadať sa s neúspechom, poučiť sa z chýb a pokračovať v ceste za svojim cieľom.

Naopak, ľudí, ktorí o sebe neustále pochybujú, dokáže aj najmenší náznak prekážky zlomiť a odradiť. Tento zápas už prehrali vo svojej hlave a namiesto toho, aby sa s problémami popasovali, súboj vopred vzdávajú. Často od nich môžeme počuť vety ako:

  • Nezvládnem to
  • Nemám na to dosť síl
  • Nemám na to predpoklady
  • a pod.

Verte si a uvedomte si, že máte dostatok kvalít na to, aby ste dosiahli všetky ciele. Spíšte si na papier všetko, čo sa vám na sebe páči. Napríklad: som kreatívny, mám príjemný hlas, viem pekne kresliť, mám zmysel pre humor. Zamerajte sa na všetky tieto silné stránky a rozvíjajte ich.

Myslite na to, že so sebadôverou prichádza odolnosť, ktorá má pozitívny vplyv na každú oblasť vášho života.

Vďaka sebaláske sa neuspokojíte s prácou v kancelárii, ktorá vás ubíja, ale pustíte sa do vlastného podnikania. Prípadne budete radšej sami, než by ste ďalej rozvíjali podpriemerný vzťah, v ktorom nie ste šťastní.

Ľudia, ktorí sa vnímajú v pozitívnom svetle, presne vedia, čo od života chcú a idú si za tým.

Komentáre