Miliardár Richard Branson odporúča: 5 zásad, ktoré vám zmenia život

Richard Branson (Twitter)

Richard Branson sa ako 16-ročný chlapec rozhodol ísť vlastnou cestou, odišiel zo školy a začal realizovať svoj prvý podnikateľský nápad – študentský magazín.

V súčasnosti je úspešným podnikateľom, majiteľom holdingu Virgin, ktorý má pod taktovkou viac ako 400 spoločností po celom svete.

„Milujem život – konečne po 67 rokoch som našiel systém, vďaka ktorému ma práca baví, vnútorne napĺňa a prináša úspech,“ vysvetľuje na svojom blogu Branson.

Inšpirujte sa jeho piatimi zásadami, podľa ktorých sa tento známy miliardár riadi každý deň:

1. Pozitívne vplývajte na ľudí okolo vás

Štedrosť nielen k rodinným príslušníkom, ale aj ku kolegom v práci vás posunie tak osobnostne, ako i profesionálne.

„Väčšina ľudí sa cíti naplnená a najšťastnejšia práve vtedy, keď môže obdarovávať druhých. Branson zároveň dodáva, že práve jeho rodina ho inšpiruje aktívne sa zaujímať o ľudské práva a protidrogovú politiku. „Chcem, aby moje vnúčatá vyrastali v bezpečí, bez hrozby konfliktov, katastrof a radikálnych klimatických zmien.“

V každej práci nesmie chýbať veľkorysosť. Podľa expertky na šťastie Annie McKeeovej, dodržiavanie sľubov a časté používanie komplimentov posilňuje vo vzťahu atmosféru dôvery a vzájomného porozumenia.

2. Doprajte si oddych

Pravidelné prestávky na oddych sú najlepšou prevenciou pred syndrómom vyhorenia. „Je veľmi dôležité zastaviť sa a dopriať si trochu času na opätovné nadýchnutie,“ radí podnikateľ.

Branson si počas dňa dopraje asi 20 šálok čaju, nielen preto, aby získal energiu a dodržal pitný režim, ale predovšetkým chce získať chvíľku len pre seba, svoje myšlienky a nápady.

3. Stanovte a zapíšte si krátkodobé a dlhodobé ciele

Písanie poznámok, či už do smartfónu alebo klasicky perom na papier, je kľúčom k úspechu. Keď si vaše ciele napíšete, nielenže ich máte stále pred očami, ale môžete ich aj kontrolovať a dopĺňať.

Mali by ste hľadať spôsoby, ako urobiť veci lepšie – vrátane seba. Nikto z nás neovláda všetko a ak chcete napredovať, musíte sa neustále rozvíjať a učiť. Naplnenie krátkodobých cieľov vás môže povzbudiť a namotivovať k dosiahnutiu väčších, dlhodobých cieľov.

Richard Branson
Richard Branson (virgin.com)

4. Buďte statoční

Pracujte tvrdo a využite všetky príležitosti, ktoré vás postretnú. Nepodliehajte strachu a pochybnostiam, ktoré vás len obmedzujú.

Práve naopak, odvážne prijímajte jednotlivé výzvy a hľadajte spôsoby, ako ich prekonať.

„Tí, ktorí sú odvážni, majú vyššiu šancu byť úspešní.“

5. Začnite svoj deň zábavou

Či už je to klasický pracovný deň, služobná cesta alebo víkend, Branson ho vždy začína hodinkou tenisu či kitesurfingu. „Dodáva mi to pocit hrdosti, že som dosiahol niečo ešte predtým, ako som začal pracovať. Navyše uvoľním z tela endorfíny – hormóny šťastia, čím znížim hladinu stresu a posilním prísun pozitívnej energie, “ vysvetľuje Branson.

„Ľudia často nemajú čas na fitness, avšak na iné veci si čas nájdu vždy. Pamätajte však, že na svete nie je nič dôležitejšie ako vaše zdravie.“

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre