Warren Buffett hovorí, že tento jednoduchý zvyk oddeľuje úspešných od tých ostatných

Warren Buffett
Warren Buffett

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Miliardár Warren Buffett má 92 rokov a naďalej je aktívnym riaditeľom investičného holdingu Berkshire Hathaway. Aj v tomto veku púta pozornosť ako piaty najbohatší človek sveta s majetkom v hodnote 101,6 miliardy dolárov.

Ako sa mu podarilo vybudovať toto obrovské bohatstvo? Čo urobil? Dá sa povedať, že to nie je ani tak o tom, čo urobil, ale čo neurobil. Buffett sa už viackrát vyjadril, že za najväčšiu komoditu považuje čas. A potvrdzuje to aj tento jeho výrok:

„Rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými ľuďmi je ten, že úspešní ľudia hovoria ‘NIE’ takmer na všetko.“

Naučte sa povedať „nie“ všetkému, čo pre vás nie je prioritné. Jedného dňa sa Buffett a jeho osobný pilot Mike Flint rozprávali o kariére. Slávny investor mu povedal, aby na papier spísal 25 kariérnych cieľov.

Keď to Mike dokončil, Bufffett pokračoval, aby si v tomto zozname zakrúžkoval 5 najhlavnejších cieľov. Potom Flintovi povedal, že týchto 5 bodov, to sú tie najdôležitejšie veci, na ktorých potrebuje pracovať. Tých zvyšných 20 cieľov nie je prioritných, takže akékoľvek úsilie a energia, ktorá sa do nich alokuje, bude chýbať pri dosahovaní tých piatich cieľov.

Jednoducho vznikli dva zoznamy. Zoznam toho podstatného, na čom treba pracovať, a zoznam vecí, ktorým sa treba vyhnúť. Ide o to povedať NIE všetkému, čo sa nachádza na tom druhom zozname. Zamerajte sa na tie dôležité body, zvyšok je len rozptýlenie.

Komentáre