8 vecí, ktoré si treba pripomenúť, keď sa vám život vymkne z rúk

Narazili ste na prekážku a premýšľali ste, čo bude ďalej? Možno vás naháňa práca, možno sa iba cítite unavene, prípadne máte ťaživý pocit, akoby sa váš svet vymkol kontrole. Pokiaľ prežívate podobné obdobia, je to príležitosť vrátiť sa k samému sebe, starať sa o svoje duševné zdravie a premýšľať o svojom živote. Pripomeňte si svoje pocity a hodnoty. Keď sa vám život vymkne spod kontroly, skúste si spomenúť na tieto veci:

1. VY máte pod kontrolou svoj život

Ak chcete žiť život, po akom túžite, musíte nad ním prevziať kontrolu. Vy nesiete zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Je lákavé obviňovať zo svojej situácie niekoho iného, ​​ale v konečnom dôsledku je to všetko na vás. Buďte preto odvážni a staňte sa tou najlepšou verziou samého seba. Vy ste pilotom lietadla s názvom „život“, len vy dokážete ovládať svoje reakcie, akcie či postoje.

2. Netrápte sa tým, čo by si o vás mohli myslieť ostatní

Staranie sa o to, čo si o nás myslia iní ľudia, je súčasťou každého z nás. Keď sa začneme spoliehať na to, čo si o nás myslia iní ľudia a ich názor urobíme kľúčovým pre náš úspech, začneme svoje životy prispôsobovať očakávaniam ostatných. A to je nesprávna cesta. Je to váš život. Žite ho podľa seba, nie podľa iných.

3. Investujte do seba

Naučiť sa investovať do seba môže byť tou najvýnosnejšou investíciou, akú kedy urobíte. Najistejším spôsobom, ako dosiahnuť kvalitnejší život a byť úspešný, je pracovať na sebe. Investujte čas do seba a svojho rastu. Pamätajte, čo teraz zasejete, to budete neskôr žať.

E-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

4. Ste jediný, kto dokáže definovať svoje šťastie

Šťastie je voľba, ktorú môžete urobiť len vy. Šťastie sa dá definovať aj ako SLOBODA, čo znamená, že sa ráno zobudíte, večer idete spať a pomedzi to robíte presne to, čo chcete alebo čo milujete. Vy sami musíte prísť na to, čo vás robí šťastnými. Keď budete poznať odpoveď, začleňte to do svojej rutiny a užite si každý okamih. Inšpirovať sa môžete aj týmito citátmi o šťastí.

5. Náročné úlohy ako prvé

Uľahčite si život tým, že ako prvé začnete realizovať tie najťažšie úlohy. Nebudú vás náhliť blížiace sa termíny a vy nebudete v zbytočnom strese. Ak dokončíte náročné úlohy ako prvé, pomôže vám to uvoľniť sa a užiť v pokoji zvyšok dňa. Väčšinou robíme úplný opak a náročné úlohy odkladáme na neskôr.

6. Venujte čas pomoci druhým

Pomáhať druhým je jeden z kľúčov ku šťastnému životu. Je lepšie dávať ako dostávať. Nielenže tým pomôžeme druhým ľudom, ale aj my sa cítime lepšie. Je jedno či už pomáhate staršej žene odniesť nákup, pomáhate svojmu partnerovi s projektom alebo dobrovoľnícky pracujete v útulku, podstatné je, že pomáhate.

7. Menej spotrebujte, viac vytvorte

Keď sa vám život vymkne spod kontroly, môže to byť práve tvorenie niečoho nového, vďaka čomu dokážete prísť na krajšie myšlienky a prekonať stres. Áno, aj kreativita môže byť určitou formou starostlivosti o seba a svoje vnútro. Tvorivosť prichádza v rôznych formách a podobách. Niektorí ľudia píšu blogy, iní pečú torty, vymýšľajú aplikácie alebo maľujú obrazy.

8. Zlý rok nie je zlý život

Mnohí z nás vedú v živote rôzne boje a často nevidíme svetlo na konci tunela. Ale boj, prekážky či zlyhania sú realitou života. Zajtra je nový deň a nová príležitosť na zlepšenie svojho života. Pamätajte: nič netrvá večne, ani vaše problémy.

Čítaj tiež: 35 spôsobov, ako žiť svoj život naplno

Komentáre