14 maličkostí, vďaka ktorým budete každý deň šťastnejší a úspešnejší

Na to, aby sme prežili šťastný a úspešný deň, veľakrát stačí naozaj málo. Viac sa usmievať, zacvičiť si alebo vyjadriť vďačnosť. Nižšie sme opísali 14 maličkostí, na ktoré by ste nemali zabúdať, pokiaľ chcete zo svojho dňa vyťažiť maximum.

1. Prestaňte používať negatívne frázy

Skoncujte so slovami ako „nedá sa, nemôžem, nebude to fungovať, nemám na to..“. Nezabúdajte na to, že to, čo vychádza z vašich úst, dáva zároveň signál aj vašej mysli. Buďte preto opatrní s výberom slov a nahraďte tieto negatívne frázy pozitívnymi afirmáciami. 

2. Dýchajte hlbšie

Vedeli ste, že hlboké nádychy vám pomôžu upokojiť sa? Navyše, vďaka dostatku kyslíku v pľúcach a v krvnom obehu umožňujete vášmu mozgu pracovať ešte účinnejšie.

Ako vyplýva z tejto štúdie, pomalým a hlbokým dýchaním sa v našom tele aktivuje parasympatický nervový systém, nazývaný aj systém odpočinku a trávenia. Vďaka tomu sa cítime uvoľnenejšie a eliminujeme stres.

3. Tešte sa viac z úspechov

Oslavujte úspechy, avšak nielen tie veľké ale aj malé. Možno vám poďakoval spokojný zákazník, alebo ste v predstihu dokončili nejakú úlohu. Aj keď je to iba potľapkanie po pleci od vašej polovičky, doprajte si potrebné uznanie. Zaslúžite si to!

4. Začnite každý deň s očakávaním

Hneď ako ráno vstanete z postele, povedzte si: „Dnes sa stane niečo úžasné. Dnes bude skvelý deň, teším sa na to a ono.“ Začnite každý deň s očakávaním, ktoré vás naplní radosťou. Bez očakávaní to nejde.

5. Neplytvajte energiou na hnev

Nenávisť je emocionálnym parazitom, ktorý ukrajuje z vašej energie ako aj zdravia. Ak niečo môžete zmeniť, zmeňte to. Ak nie, zabudnite na to, odpustite a neplytvajte drahocennou energiou.

6. Buďte vďační

Vyjadrite vďačnosť za to, že ste sa ráno zobudili zdraví, že máte čo jesť, že máte láskavých priateľov, šikovné deti. Na konci dňa, pred spaním, môžete poďakovať aj za drobnosti, ktoré sa vám prihodili počas dňa, ako je napríklad pomoc od suseda, objatie od priateľa/priateľky či slnečné počasie.

7. Motivujte sa

Inšpirujte sa motivačnými myšlienkami (na našej fanpage ich nájdete mnoho), čítajte knihy a články o úspechu, počúvajte podcasty, čerpajte energiu z hudby. Inšpirujte sa vždy, keď to bude možné. Ak ste nakrátko stratili smer a zdá sa vám, že ste sa zasekli, postrčiť vpred vás môžu aj tieto motivačné citáty.

8. Preč s negatívnymi ľuďmi

Vyberajte si starostlivo svoju spoločnosť, pretože sa stávate takým človekom, akými ľuďmi sa obklopujete. Sú to iba hundroši, pesimisti a povaľači? Potom je čas na zmenu.

9. Vy ste zodpovední za svoje emócie

Váš postoj nie je riadený vonkajším svetom. To, aký postoj ste zaujali, je výsledkom toho, ako sa na svet pozeráte, nie výsledkom toho, čo sa v ňom deje.

10. Nájdite si čas na cvičenie

Cvičenie pomáha nielen vášmu telu, ale posilňuje aj duševnú kondíciu. Mnoho známych úspešných ľudí, ako napr. Barack Obama, Oprah Winfrey alebo Richard Branson nedá na cvičenie dopustiť a zaradilo ho medzi svoje každodenné návyky.

joga

11. Usmievajte sa

Úsmev a smiech nie sú len výsledkom šťastia, ale naopak, pomáhajú šťastie vytvárať a posilňovať. Vyhľadávajte počas dňa čo najviac dôvodov na úsmev.

12. Neplytvajte časom

Prestaňte sa neustále sťažovať na to, že máte nedostatok času. Každý z nás má počas dňa k dispozícii rovnako 24 hodín. Namiesto frflania, že nič nestíhate, sa skúste zamyslieť, ako svoj čas využívať efektívnejšie?

13. Plánujte

Častým zdrojom stresu je dojem, že máte veľa práce a nič nestíhate. Riešením je plán, zoznam úloh, ktoré máte spraviť dnes či zajtra. Rozmeňte si veľký cieľ na drobné, naplánujte si čiastkové úlohy a hneď sa vám všetko bude zdať ľahšie.

14. Uzavrite mier s vašou minulosťou

Prestaňte sa zaoberať minulými chybami či krivdami. Je to ako keby ste šoférovali auto a počas jazdy sa neustále pozerali do spätného zrkadla. Takýmto štýlom sa nikam nedostanete.

Čo delí úspešných ľudí od tých, ktorí o úspešnom živote iba snívajú?

Komentáre