Chcem sa zbaviť tohto zlozvyku, hovorí Musk. Je to vec, ktorú ráno robí väčšina z nás

Elon Musk (Flickr)

Úspešní ľudia väčšinou hovoria o svojich dobrých návykoch, no známy americký miliardár Elon Musk sa nebojí otvorene priznať aj k svojim zlozvykom. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX v jednom z podcastov uviedol, že keď sa ráno zobudí, ako prvé si kontroluje svoj telefón. Ako dodal, myslí si, že to isté robí mnoho ľudí. „Je to hrozný zlozvyk“, povedal v podcaste Full Send Podcast.

Už predtým Musk počas rozhovoru pre nemecký magazín Autobild uviedol, že ráno trávi 30 minút kontrolou emailov a tento návyk chce nahradiť cvičením. „Potrebujem cvičiť a dostať sa do lepšej kondície“, povedal v podcaste. „Takže namiesto toho, aby som sa po zobudení okamžite pozeral na telefón, pôjdem si aspoň na 20 minút zacvičiť“.

Miliardár nie je jediný, kto praktizuje tento ranný zlozvyk. Ako vyplýva z výskumu IDC Research, približne 80 % vlastníkov smartfónov skontroluje svoj telefón a to počas prvých 15 minút po prebudení.

Musk, ktorý chodí spať okolo 3:00 a prebúdza sa o 9:30 hovorí, že tento zlozvyk pramení zo strachu, pretože sa chce uistiť, či počas spánku nezmeškal nejakú mimoriadnu udalosť vo svojej firme.

Nie je to prvýkrát, čo Musk verejne hovorí o svojich nerestiach. V tom istom rozhovore pre Auto Bild v roku 2014 povedal, že pracuje na znížení príjmu kofeínu.

Spracované podľa informácií cnbc.com

Komentáre