Skutočné bohatstvo dosiahnete vtedy, keď si osvojíte tento návyk

Thomas Corley je účtovník, ktorý strávil 5 rokov štúdiom návykov vplyvných a bohatých ľudí. Počas svojej práce sa stretol s množstvom rôznych ľudí. Ako sám píše, jedným z prvých krokov, ktorý jeho klienti spravili po zarobení veľkých peňazí, bola kúpa najdrahších a najmodernejších vecí, ktoré však v tej chvíli vôbec nepotrebovali.

Všetky svoje financie minuli na kúpu luxusného športového auta alebo renováciu drahého domu v miliónovej štvrti, ktorý so sebou prináša nielen vyššie náklady na údržbu a energie, ale aj vyššiu daň z nehnuteľnosti.

Corley uvádza, že všetci títo klienti mali niečo spoločné: s rastúcim príjmom zvyšovali aj životnú úroveň. Svoju pozornosť a financie neupriamili na budúcnosť, ale na uspokojenie okamžitých túžob, čo sa neskôr ukázalo ako nesprávne rozhodnutie.

Postupom času nestačili platiť účty a starať sa o rodinu, takže veci, do ktorých investovali všetky svoje financie, museli predať za minimálnu cenu. Tento zlý návyk tzv. tečúcich peňazí je medzi bohatými celkom bežný, najmä vo chvíli, keď zistia, že zarábajú veľa.

Corley na základe dlhoročných štúdií self-made milionárov zistil, že ak sa chce človek stať naozaj úspešným a udržať si svoj majetok, musí v sebe rozvíjať tzv. bohatý zvyk – oneskorené uspokojenie.

Zamerajte sa na úspory a správne investície, vďaka ktorým si udržíte svoju životnú úroveň aj v budúcnosti. Držte sa hesla: ,,Ten istý dom, tá istá manželka, to isté auto.“

Bez ohľadu na to, aké šťastie vás v živote stretne a koľko budete mať financií, nemeňte svoju životnú úroveň a nekupujte si veci, ktoré skutočne nepotrebujete.

Snažte sa žiť skromný život a budovať si finančnú nezávislosť tak, aby ste v budúcnosti mohli mať všetko to, po čom túžite.

Komentáre