100 milionárov prezradilo, na čo najviac utrácajú svoje peniaze

John, obchodný manažér a v súčasnosti aj redaktor blogu o osobných financiách ESI Money, odišiel do dôchodku v 52 rokoch s 3 miliónmi USD na účte.

Posledné roky však nestrávil oddychom doma, ale rozhovormi s viac ako stovkou milionárov, ktorých sa pýtal, na čo najčastejšie míňajú svoje peniaze. Ste zvedaví na ich odpovede? Poďme sa na ne spoločne pozrieť.

1. Cestovanie

Viac ako 60 % milionárov uviedlo, že najviac peňazí utrácajú na cestovanie. Toto zistenie nie je vôbec prekvapivé, veď kto by nechcel precestovať celý svet?

Ľudia milujú spoznávanie nových miest a krajín a milionári obzvlášť, keďže k tomu majú ešte aj dostatok finančných prostriedkov.

Citujeme slová jedného z milionárov: „Našim veľkým zážitkom bol let do Coloráda a následné pristátie na najväčšom letisku v krajine. Navyše sme strávili krásny týždeň s priateľmi, chodili na turistiku, bicyklovali a spoznávali zákutia Breckenridge.

Ďalší z milionárov taktiež miluje cestovanie. Na dovolenky minie približne 45 000 dolárov ročne. Rád spoznáva nové krajiny, ľudí a oddychuje na nádherných plážach.

Milionári netúžia po darčekoch, ale naopak po zážitkoch, spomienkach a skúsenostiach.

2. Jedlo

Približne 35 % milionárov si dopraje chutné a kvalitné jedlo nielen v tých najlepších reštauráciách, ale pokojne aj doma.

Skúšanie nových receptov a spoločná rodinná večera má svoje čaro. V kuchyni  milionára nájdete tak syry, mäso, morské plody, ako aj čerstvé ovocie, zeleninu, či kvalitné červené víno.

Jedinými vecami, na ktorých by sa nemalo šetriť, je jedlo a víno.“ S týmto tvrdením nám neostáva nič iné, len súhlasiť.

3. Autá

Na treťom mieste v rebríčku milionárskych útrat sú autá. V rozhovoroch ich spomenulo iba 15% milionárov, čo bolo pre nás veľkým prekvapením.

Jeden z oslovených milionárov vlastní dve autá a vo väčšine prípadov ide o luxusné, športové kúsky ako Ferrari či Porsche. U niektorých však nechýbajú ani staršie modely, napríklad Corvette.

„Mojou filozofiou je užívať si luxusné, exotické autá. Tie však po odchode do dôchodku predám a nechám si iba starý Corrvet, ktorý bude v súlade s mojimi mesačnými výdavkami.“

4. Víno

Tvrdenie, že súčasťou každého dobrého jedla musí byť víno, je pravdepodobne iba mýtus, keďže sa ocitlo na predposlednom mieste. Na kvalitné víno míňa peniaze iba 9% milionárov, čo nie je ani tretina oslovených.

Zo slov jedného z milionárov však cítiť, že víno skutočne miluje a vychutnáva si ho každým dúškom. „Fascinuje ma chuť dobrého vína, preto sa nebojím za kvalitu utratiť nemalé peniaze. Navyše, víno má blahodarné účinky na moje zdravie.“

5. Oblečenie

Posledné miesto v rebríčku TOP 5 vecí, na ktoré milionári míňajú peniaze, patrí oblečeniu. To si získalo peňaženky 7 % opýtaných.

„Milujem nové oblečenie, najmä skvelo sediaci oblek, ktorý v kombinácii s košeľou a kravatou vyzerá skutočne luxusne.“

Pre niektorých milionárov sú drahé obleky pracovným outfitom prezentujúcim ich postavenie a majetok. Navyše, ak v nich ešte aj vyzerajú dobre, ulahodia oku nejednej okoloidúcej dámy.

Vrátane vyššie spomínaných vecí sa v rebríčku objavili drahé lode, golf, motocykle, technologické vychytávky, hodinky, knihy, ale i športové aktivity ako bicyklovanie, či lyžovanie.

Milionári utrácajú skutočne vo veľkom, čo poviete? Na ktorú zo spomínaných vecí by ste míňali peniaze vy?

Podľa informácií businessinsider.com

Komentáre