13 možností, ako zarobiť peniaze z pohodlia domova

Viete, že existuje niekoľko spôsobov, ako zarobiť peniaze aj bez toho, aby ste opustili svoj byt či dom?

Pozrite si možnosti, ako začať zarábať aj z pohodlia domova.

1. Predaj nepotrebných vecí

Určite sa vo vašej domácnosti nájdu predmety, knihy,  alebo oblečenie, ktoré už nenosíte a zbytočne vám tieto veci zaberajú priestor.  Stačí urobiť pekné fotky a ponúknuť ich na predaj na niektorom z inzertných portálov či priamo v skupinách na sociálnych sieťach. Získate tak nielen voľný úložný priestor, ale aj zopár eur do vrecka.

2. Handmade výrobky

Ste tvorivý  a vo voľnom čase sa venujete háčkovaniu, dekoráciám, alebo vyrábaniu predmetov z dreva? Začnite ich predávať  napríklad na Amazone, alebo susedskej burze. Ak sa ľuďom zapáčia, po čase môžete získať aj stálych odberateľov a mať tak o extra príjem postarané.

3. Recenzie

Na Internete existuje množstvo spoločností, ktoré si cenia názor verejnosti natoľko, že sú ochotné zaň zaplatiť, prípadne poskytnúť zľavu na svoj produkt. Môžete skúsiť napísať recenziu na stránku podniku, kde ste naposledy boli na káve, alebo si jednoducho vyhľadať na internete platené prieskumy a zúčastňovať sa ich.

4. Reklama na aute

Nálepka s logom firmy a kontaktnými údajmi nemusí byť umiestnená výhradne na firemnom aute, ale pokojne aj na tom vašom.  Premeňte svoj automobil na mobilný billboard, jazdite na ňom do práce či supermarketu a peniaze sú vaše.

5. Prenájom izieb

Prenájom akýchkoľvek nehnuteľností, či už je to jedna izba v dome, malý domček na sklad, alebo byt, je jeden z najlepších spôsobov, ako zarobiť peniaze rýchlo a jednoducho.  Voľnú izbu môžete pre zahraničných turistov ponúkať napríklad cez populárny portál Airbnb.

6. Kúpa a predaj

Zainvestujte a získajte dvojnásobok. Online obchody ako eBay, Etsy, Craigslist ponúkajú tovar za výhodné ceny.  Zmapujte si , ktoré produkty sa v porovnaní s našimi cenami oplatia, nakúpte ich a následne sa ich snažte predať  za vyššiu cenu.

7. Fotografie

Radi a pekne fotíte? Vyskúšajte svoje fotografie poslať na stránky ako sú 123RF.com a Shutterstock. Sú to platformy odkupujúce kreatívne a jedinečné fotky, ku ktorým môže onedlho pribudnúť aj tá vaša.

8. Kreatívne nápady

Spisovatelia, novinári, copywriteri ocenia každý jedinečný nápad na nový článok, či knihu. V prípade, že máte takýchto nápadov plnú hlavu, podeľte sa s nimi napríklad na stránkach: Innocentive.com,  Leonardo League.com a uvidíte, že neoľutujete.  Za pútavý slogan, tému, alebo nápad na podnikanie, si môžete výborne finančne prilepšiť.

9. Služby

Milujete domáce zvieratá? Ste skvelí v matematike? Predávajte svoje služby tým, ktorí to potrebujú. Či už to bude stráženie zvieratka, starostlivosť o starých ľudí, alebo doučovanie školákov – je to len na vás a vašej šikovnosti.

10. Pútavý blog

Kontroverzné témy, zaujímavý obsah, pútavé fotografie, príbehy, to všetko môže prilákať ľudí na váš nový blog. Musíte byť kreatívny, vtipný a samozrejme odlišný od konkurencie. Jedine tak sa môžete tešiť z vysokej návštevnosti a platených reklám, ktoré budú hlavným zdrojom vašich príjmov.

11. Grafické práce

Viete vyrobiť pekné logo, alebo vás baví práca v grafických programoch? Na Slovensku, ale i v zahraničí existuje viacero portálov, kde môžete prezentovať svoju prácu a získavať nové kontakty a zákazky. Jedným z nich je aj stránka Fiverr, kde si ako freelancer môžete zarobiť nemalé financie.

12. Zarábanie online

Existuje viacero možností, ako zarobiť na internete. Môžete začať s affiliate marketingom, predávať reklamný priestor na svojich webových stránkach, založiť si eshop, predávať na Amazone, prípadne si budovať značku na Instagrame.

13. Vlastné podnikanie

Často krát sa stáva, že máte skvelý nápad na podnikanie, avšak bojíte sa ho zrealizovať, investovať do neho čas a peniaze. Zahoďte všetky obavy a pamätajte nato, že ak chcete zarobiť, musíte najskôr minúť.

Potenciál vášho budúceho príjmu je  v skutočnosti limitovaný len sumou, ktorú ste ochotný investovať.  Na trhu nájdete množstvo spoločností, ako napríklad IdeaBuyer, ktoré vám radi pomôžu s celou realizáciou podnikateľského plánu.

Komentáre