5 ľudí, ktorí na svojich vynálezoch zarobili milióny

Scott Boilen – Snuggie deka

Predstavte si, že vonku je poriadna zima a vy sa chcete zabaliť do deky tak, aby ste mohli používať ruky. Žiadny problém, v takomto prípade potrebujete tzv. snuggie deku s rukávmi.

Aj keď tento nápad spočiatku vyzeral hlúpo, vynález si zamilovalo množstvo ľudí a stal sa hitom. Vďaka partnerstvu s poprednými spoločnosťami sa z tohto produktu stala miliónová značka, ktorá Scottovi Boilenovi vyniesla 200 miliónov dolárov.

Scot-snuggie
Scott Boilen – vynálezca Snuggie deky

Richard T. James – Slinky pružina

Tento vynález siaha až do obdobia 40. rokov a prišiel s ním inžinier Richard. T. James. James bol námorným dôstojníkom a k vynálezu prišiel náhodou, keď mu omylom vypadla pružina a on spozoroval, že sa hýbe aj po dopade na zem.

Hračku pomenoval „Slinky“, požičal si 500 dolárov na nákup materiálu a rozbehol jej výrobu – z vynálezu sa predalo 250 miliónov kusov a Richard James zarobil 50 miliónov dolárov.

richard-james-slinky
Richard James

Jennifer Telfer – Pillow Pets

Keď si Jennifer Telfer všimla, ako jej malý syn rýchlo zaspal na plyšových zvieratkách, napadlo ju, prečo nevytvoriť akési zvieracie vankúše? Výsledkom sú jej vankúšiky s názvom “Pillow Pets”, ktoré majú suchý zips a po rozopnutí sa premenia na zvieratko. Na preslávenom vynáleze Jennifer Telfer zarobila 100 miliónov dolárov.

pillow-pets
Jennifer Telfer

Sara Blakley – Spanx

Pri Sare Blakley nehovoríme len o miliónoch, ale miliardách. Atraktívna americká podnikateľka priniesla na svet tzv. tvarovaciu sťahovaciu bielizeň Spanx, ktorá z nej spravila miliardárku s majetkom v hodnote 1,04 miliardy dolárov.

K nápadu prišla cez vlastnú nespokojnosť – hľadala totiž výrobok, ktorý by jej stiahol a vyformoval postavu, no biele pančuchy boli nepriedušné a tak zostrihala ich spodok až kým nedosiahla tvar, ktorý jej vyhovoval.

Sara_Blakely
Miliardárka Sara Blakely

Gary Dahl – Pet Rock

Tento miliónový a doslova absurdný nápad sa zrodil v roku 1975, keď sa partia priateľov sťažovala, koľko starostí má so svojimi domácimi miláčikmi. V tom Gary Dahl zavtipkoval, že by bolo jednoduchšie, ak by boli domáce zvieratá kameňmi. A tak to začalo.

Gary začal kamene baliť do prenosných škatúľ a pribalil zaujímavý návod, ako sa o kamene starať či ako ich cvičiť. Vznikol tak produkt Pet Rock a napodiv sa tešil veľkému záujmu. Bola z toho šialená kamienková mánia, ktorá trvala len rok a pol, no už za dva mesiace dosiahli tržby z predaja Pet Rocks až 2 milióny dolárov.

 

Gary-Dahl
Gary Dahl – Pet Rock

Podľa informácií http://justrichest.com

Komentáre