Tieto 2 knihy mi pomohli dosiahnuť úspech, hovorí 35-ročný self-made milionár

Bill Smith je ostrieľaným podnikateľom. Aj keď má iba 35 rokov, už stihol založiť online donáškovú službu Shipt, ktorú za 550-miliónov dolárov predal maloobchodnému obrovi Target. Pustil sa do ďalších projektov a dnes riadi firmu Landing, ktorá sa zaoberá prenájmom bytov.

Tento úspešný self-made milionár pre CNBC prezradil, aké dve knihy mu pomohli dosiahnuť úspech.

Bohatý otec, chudobný otec

„Predtým, ako som skutočne začal podnikať, som čítal Bohatého otca, chudobného otca,“ povedal Smith. Ak ste už túto knihu čítali, potom viete, že autor Robert Kiyosaki v nej cez postavy dvoch otcov vykresľuje dva rôzne prístupy k osobným financiám.

Smith dnes priznáva, že práve vďaka tejto knihe si uvedomil, že nemusí ísť na vysokú školu, aby v živote niečo dosiahol. Zároveň dodáva, že vzdelanie je skvelá vec, ale nie je potrebné, aby sa človek stal podnikateľom.

Knihu nájdete tu

Z dobrého skvelé (Good to Great)

Ako Smith uvádza, je to naozaj dobrá kniha o tom, ako budovať firmy, ktoré obstoja v čase.

Nie je jediným úspešným podnikateľom, ktorý vyzdvihuje prínos tejto knihy. Aj najbohatší muž sveta a zakladateľ Amazonu, Jeff Bezos vo svojej biografii priznáva, že mu Collinsova kniha pomohla pri formovaní jeho vodcovského štýlu a spôsobu myslenia.

Kniha analyzuje úspech firiem, ktoré spravili skok od dobrých výsledkov po skvelé a zároveň dokázali tieto výnimočné výsledky udržať. Aj keď táto kniha vyšla pred viac ako desiatimi rokmi, v biznis svete je stále populárnou.

Knihu nájdete tu

Komentáre