Milionár, ktorý začínal s 92 dolármi hovorí, ktorých 7 vlastností vedie k úspechu

Brian Buffini (brianbuffini.com)

Brian Buffini prežil typický príbeh človeka, ktorý sa v Amerike vypracoval z chudobného človeka na milionára. Odišiel z Írska, keď mal 19 rokov a jeho celým majetkom bolo iba 92 dolárov. Dnes je ale všetko inak.

Buffini vlastní veľkú spoločnosť, ktorá pomáha ľuďom so vzdelaním v oblasti nehnuteľností. Buffini & Company je jednou z najväčších spoločností tohto zamerania v Severnej Amerike a jej školeniami prešlo už viac ako 3 milióny profesionálov.

Buffini vo svojom bestselleri s názvom The Emigrant Edge opisuje 7 vlastností, ktoré sa často dajú nájsť u prisťahovalcov, ktorí prídu do Ameriky, aby zmenili svoj život a uspeli.

Otvorenosť k učeniu sa

Buffini hovorí, že túžba zlepšovať sa je predpokladom na úspech č. 1. Úspešní ľudia sú ochotní vybočiť zo svojej rutinnej cesty, spoznali ostatných, získali skúsenosti a nadobudli poznatky sa o rôznych aspektoch života.

„Ja čítam približne dve knihy za týždeň, aby som sa stále učil niečo nové. Ale nedávno som stretol dvoch lídrov, ktorí čítajú ešte viac ako ja. Jeden z nich je generálny riaditeľ obrovskej spoločnosti pracujúcej s nehnuteľnosťami. Druhý je NAVY admirál,“  hovorí Buffini.

Obaja z nich čítajú veľké množstvo kníh a stále sa tak niečo učia. Uvedomujú si, že v dnešnom svete treba vedieť vždy niečo viac oproti ostatným, aby ste boli úspešní.

Nastavenie mysle „urobím pre to všetko“

„Život praje vytrvalým a ochotným,“ píše Buffini. Úspešní ľudia občas zlyhajú, ale zo svojich chýb sa poučia a vrátia sa späť ku svojej práci.

Majú niečo, čo Stanfordský psychológ Carol Dweck, nazýva „Myslenie rastu“ – síce urobia chybu, ale využijú ju na to, aby sa mohli posunúť ďalej. Ľudia s „Fixným myslením“ považujú chybu za katastrofu a to im bráni v ďalšej snahe o lepší výsledok.

Túžba prekonať ostatných

„Tí, ktorí prídu do tejto krajiny s túžbou niečo dosiahnuť vedia, že aby dosiahli svoj cieľ, musia pracovať ťažšie a dlhšie ako ostatní,“ píše Buffini. Táto vlastnosť pripomína „postoj víťaza,“ o ktorom píše podnikateľ Gary Vaynerchuk.

Ako imigrant z Bieloruska, Vaynerchuk je odhodlaný prekonať všetkých okolo seba. Často na sociálne siete pridáva príspevky neskoro v noci alebo skoro ráno, aby pripomenul, že on pracuje, kým iní ležia v posteli. Ľudia, ktorí pochádzajú z chudobnejších pomerov, majú často obrovskú túžbu vynahradiť si to, čo v mladosti nemali.

Brian Buffini
Brian Buffini (Facebook)

Vďačnosť

Poznám úspešného generálneho riaditeľa, ktorý svoj deň začína tým, že si napíše tri veci, za ktoré je vďačný. Buffini odporúča aj vytvorenie zoznamu, ktorý vám  pripomenie veci, za ktoré máte byť vďační.

Podľa Buffiniho, „ak sa sústredíte na veci, za ktoré ste vďační, máte tendenciu vidieť to čo máte a nie to čo nemáte… malé kopčeky sa nestanú horami a malé podráždenie nenaruší vaše najcennejšie vzťahy.“

Odvaha na investíciu

Buffini cituje miliardára Warrena Buffetta: „Vo všeobecnosti, investovať do seba je to najlepšie, čo môžete urobiť.“ Zamyslite sa nad tým, koľkokrát ste nešli na vzdelávacie podujatie, alebo kurz, lebo „na to predsa nebudem míňať?“

Úspešní ľudia majú vyhradené peniaze na to, aby ich mohli investovať do vlastného vzdelania v oblasti svojej práce. Vedia, že vzdelanie je niečo, čo im nikto nemôže zobrať.

Odhodlanie odsunúť radosť

Trénovanie tejto vlastnosti je v dnešnom rýchlom svete veľmi zložité. Podľa zamestnávateľov, mladí ľudia chcú vedúce pracovné pozície čo najskôr a odmietajú práce, ktoré v tomto momente síce prinesú menej peňazí, no otvárajú obrovské možnosti v budúcnosti.

Buffini súhlasí s tým, že odsunutie radosti na neskôr je veľmi dôležitá zručnosť. „Hodnotné úspechy si vyžadujú čas,“ píše.

Uznanie svojej minulosti

Veľa imigrantov, s ktorými som sa rozprával, mi presne vedia povedať, s akým majetkom prišli do Ameriky. Môj otec mal $20. Mark Burnett mi povedal, že mal $200.

Buffini mal $92. „Úspešní prisťahovalci sa nechcú vrátiť do situácie, v ktorej začínali. Preto si nedovolia zabudnúť na to, aký život v tom čase žili,“ píše Buffini.

Všetky tieto vlastnosti sú spojené jednou, ktorá je ešte dôležitejšia: úspešní ľudia vidia príležitosti tam, kde iní vidia problémy. Buffini je živým príkladom toho, že všetko sa dá, ak človek chce.

Podľa informácií inc.com

Komentáre