8 biznis filmov, ktoré si v tomto roku nenechaj ujsť

Tohtoročné filmové novinky z podnikateľského prostredia vám okrem iného odhalia tajomstvá známeho podvodu Theranos či škandál Cambridge Analytica.

Prinášame vám zoznam ôsmich fantastických dokumentov a celovečerných filmov, ktoré si tento rok rozhodne nenechajte ujsť. Obzvlášť, ak patríte do skupiny nadšených podnikavcov.

1. Ford vs Ferrari

V 60-tych rokoch 20. storočia sa Henry Ford, zakladateľ známej automobilky Ford, snažil odkúpiť spoločnosť vyrábajúcu luxusné športové autá Ferrari.  Film poukazuje nielen na Henryho úspech, ale najmä na sklamanie z neúspešného obchodu.

Práve toto zlyhanie ho “nakoplo” vyrobiť nový automobil, ktorým v najstaršom vytrvalostnom závode športových vozidiel porazí Ferrariho model Le Mans.

Premiéra filmu je naplánovaná na 28. júna, pričom tešiť sa môžete na hviezdne obsadenie ako je Matt Damon a Christian Bale.

2. The Boy Who Harnessed the Wind

Wiliam Kamkwamba bol už ako 13-ročný nútený opustiť školu v Malawi. Napriek jeho ťažkej situácii však na vzdelanie nezanevrel, práve naopak. Potajomky sa zakrádal do školskej knižnice a učil sa stavať veternú turbínu, ktorá by zachránila dedinu pred hroziacim hladomorom.

Film je inšpirovaný skutočným príbehom chlapca a bude premietaný na Netflixe v priebehu roka 2019.

The Boy Who Harnessed the Wind

3. American Factory

Dokumentárny film zobrazuje príbeh čínskeho miliardára Cho Tak Wonga, ktorý v roku 2016 spustil výrobu automobilových skiel v opustenej továrni General Motor v štáte Ohio. Zamestnal viac ako 2000 ľudí.

O tom, že vás čaká jeden z najinšpiratívnejších filmov tohto roka, svedčí aj jeho premiéra, ktorá sa bude odohrávať priamo na filmovom festivale Sundance od 24. januára do 3. februára.

4. The Great Hack

Ďalší dokumentárny film, ktorý uzrie svetlo sveta na filmovom festivale Sundance. Film poukazuje na jeden z najväčších škandálov roku 2018 týkajúci sa úniku osobných údajov známej sociálnej siete Facebook.

Film “Veľký Hack” odhaľuje tajomný svet práce s dátami spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá využívala osobné údaje súkromných osôb z Facebooku na politické účely.

5. The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

Príbeh o Elizabeth Holmes, ktorá prišla do Silicon Valley s revolučným lekárskym vynálezom – malou čiernou krabičkou, ktorá mala urobiť viac ako 200 testov z jednej kvapky krvi a to všetko počas jednej jedinej minúty.

O pár rokov neskôr sa ale všetko ukázalo ako podvod. Aj táto filmová novinka bude mať premiéru na filmovom festivale Sundance.

The Inventor: Out For Blood in Silicon Valley

6. The Biggest Little Farm

Príbeh John Chestera a jeho manželky, ktorí pred 10 rokmi zanechali život v meste a rozhodli sa vybudovať farmu mimo Los Angels.

Film poukazuje na vytrvalosť a trpezlivosť týchto manželov. Tí sa aj napriek pádom a neúspechu nevzdali a išli si za svojim snom. Dokumentárny film o tom, ako premeniť svoje sny na skutočnosť, bude premietaný na filmovom festivale v Sundance.

7. Ramen Shop

Celovečerný film znázorňujúci príbeh mladého japonského šéfkuchára, ktorý sa rozhodol navštíviť Singapur, aby odhalil nové kulinárske techniky a spoznal svoju singapurskú matku.

Ctižiadostivý podnikateľ získané skúsenosti od svojej matky ďalej aplikuje do jednotlivých receptov a rozvíja svoje kuchárske umenie. Premiéra filmu Ramen Shop sa odohrá v priebehu tohto roka v USA.

8. Fighting With My Family

Komédia na základe skutočného príbehu zápasníčky Saraya-Jade Bevis. Film  sleduje rodinu profesionálnych zápasníkov Bevisovcov, pôsobiacich na rozličných miestach po celej krajine.

Počas konkurzu na Svetový pohár sa však proti sebe ocitnú brat a sestra. Napínavé scény striedajúce sa s humornými a dramatickými momentmi budú mať premiéru už 14. februára v USA.

Podľa informácií inc.com

Komentáre