Nedovoľte, aby vás odradili pochybnosti ostatných, radí zakladateľka miliardového startupu

Gregg Renfrew (Foto: Instagram/greggrenfrew)

Nedovoľte, aby vás kritika a pochybnosti ostatných ľudí odradili od dosiahnutia vašich veľkých cieľov. Presne toto radí Gregg Renfrewová, ktorá dobre vie, aké je to veriť vlastnému podnikateľskému nápadu a dosiahnuť úspech. Jej startup Beautycounter, ktorý sa zaoberá starostlivosťou o pleť, dosiahol hodnotu 1 miliarda dolárov.

Gregg si ale prešla dlhou a náročnou cestou, kým sa z jej spoločnosti stal známy hráč na trhu s kozmetickými výrobkami. Nielenže musela bojovať s konkurenciou zo strany veľkých hráčov, poukazovala aj na potenciálne škodlivé chemikálie, ktoré mnohé firmy používali. Všetci si v tom čase mysleli, že som blázon, spomína si s odstupom času podnikateľka.

„Ľudia si často nejdú za svojimi odvážnymi nápadmi, pretože počúvajú tých, ktorí im hovoria, že sa to nedá,“ hovorí Renfrewová. „Ja som tu, aby som vám povedala, že to možné je.“

Každý z času na čas o sebe pochybuje. V konečnom dôsledku si ale musíte vybudovať silnú sebadôveru, aby ste uspeli, hovorí Renfrewová. Vďaka sebavedomiu sme ochotní podstúpiť kalkulované riziko, ktoré prinášajú naše odvážne nápady. Napr. založenie novej firmy alebo pokus o veľký kariérny posun. „Naozaj máte všetko potrebné na to, aby ste boli úspešní a nedovoľte, aby vám niekto tvrdil opak,“ hovorí. „Nedovoľte, aby vo vás názory iných ľudí vyvolávali pochybnosti o sebe samých.“

Gregg Renfrew (Rich Roll Podcast)

Renfrewová začala podnikať už ako študentka na vysokej škole, keď vytvorila tím zamestnancov, ktorí v lete upratovali domy. Ako 20-ročná premenila svoj biznis s predajom šiat pre družičky na web The Wedding List, ktorý v roku 2001 predala spoločnosti Martha Stewart Living Omnimedia.

Ako hovorí, jej kariéra jej priniesla jednu kľúčovú lekciu: je užitočné venovať pozornosť tomu, čo sa deje vo svete, pretože globálne trendy vám môžu pomôcť odhaliť potenciálne prehliadnuté príležitosti. U nej sa to stalo pri sledovaní dokumentárneho filmu „Nepohodlná pravda“ z roku 2006, ktorý v nej podnietil záujem o environmentálne zdravie. Popularita filmu ju viedla k presvedčeniu, že spotrebitelia ocenia výrobky, ktoré sa vyhýbajú potenciálne škodlivým chemikáliám. A práve táto myšlienka sa stala základom stratégie jej firmy Beautycounter.

Zdroj: cnbc.com

Komentáre