10 pravidiel úspechu od zakladateľa hotelov Hilton

Conrad Hilton

Conrad Hilton je zakladateľom reťazca Hilton Family Hotels, spoločnosti, ktorá vlastní viac ako 500 hotelov po celom svete. S podnikaním začínal počas 20. storočia a keď prišla Veľká hospodárska kríza, stratil takmer úplne všetko, čo sa mu podarilo vybudovať. Napriek trpkému údelu to nevzdal a pokračoval s ôsmimi hotelmi, ktoré mu po kríze zostali. V priebehu rokov nakoniec vybudoval multi-miliardové impérium.

V jeho biografii z roku 1957 môžeme nájsť aj týchto 10 pravidiel úspechu:

1. Nájdite svoj talent

Conrad Hilton bol zástancom myšlienky, že každý človek je dobrý v jednej špecifickej veci a práve na nej by mal pracovať. Preto je dôležité, aby ste našli niečo, čo vás naozaj napĺňa, prípadne si myslíte, že by vás to napĺňalo. Conradov špecifický talent sa prejavil počas Veľkej hospodárskej krízy a bolo to práve manažovanie hotelov.

2. Rozmýšľajte a konajte vo veľkom

Conrad Hilton veril, že cesta k úspechu vedie cez rozširovanie siete hotelov. Keďže v podnikaní je výhodné, aby o vašej firme vedelo čo najviac ľudí, vlastniť viac hotelov sa ukázalo ako dobrá stratégia.

„Na dosiahnutie veľkých vecí musíte mať veľké sny.“ – Conrad Hilton

3. Buďte úprimní

Jedna z vecí, na ktoré Conrad počas svojej kariéry kládol veľký dôraz, bola úprimnosť. Pravda nakoniec vždy vyjde najavo, preto je najlepšie vyhnúť sa klamstvám. Nikto predsa nechce podnikať s podvodníkmi.

Aj Conrad mal možnosť ukradnúť peniaze, ktoré mu v mladosti požičal kamarát. Namiesto toho ich dobre investoval a neskôr vrátil.

4. Žite s entuziazmom

Conrad Hilton podporoval myšlienku, že každý by mal žiť s radosťou. Smiech a entuziazmus by vás mali sprevádzať pracovným aj rodinným životom. To je presne to, čo počas svojho života robil aj on. A aj vďaka tomu sa z neho stal jeden z najväčších manažérov, aký kedy žil. Uznávali a milovali ho aj jeho zamestnanci.

5. Nedovoľte, aby vás vlastnil váš majetok

Hilton nikdy neveril v materialistický štýl života. Peniaze nezmenili jeho charakter. Dôvodom je, že ak sa necháte uniesť materiálnymi vecami, prídete o tie najkrajšie časti života, ktoré sú zadarmo.

Conrad Hilton – hiltonfoundation.org

6. Netrápte sa zbytočne s problémami

To, že sa budete trápiť nad všetkými prekážkami, ktoré vám vojdu do cesty, vám nepomôže s ich riešením. Takže nemíňajte svoju energiu na trápenie, radšej ju využite na hľadanie riešenia.

7. Učte sa od ostatných a neodsudzujte

Toto pravidlo potvrdzuje tvrdenie, ktoré často počujeme od úspešných ľudí: je dôležité mať mentorov. Snažte sa od ľudí okolo seba niečo naučiť, bez ohľadu na ich postavenie v spoločnosti. Hlavné je, aby ste nikoho neodsudzovali len pre to, že nemá veľa peňazí, alebo nenosí značkové oblečenie.

8. Nezaťažujte sa minulosťou

Conrad Hilton vždy tvrdil, že je dôležité posúvať sa dopredu. Síce v priebehu svojho života využíval lekcie z minulosti, ale nikdy sa netrápil problémami, ktoré už mal za sebou.

9. Preberte zodpovednosť za svoje konanie

Conrad, podobne ako mnoho ďalších úspešných ľudí, nikdy neočakával, že mu niekto prinesie úspech na tácke priamo pred prah jeho domu. Dobre vedel, že bez práce a vytrvalosti sa v živote neposunie ďalej. Za každý jeden dolár bol ochotný tvrdo pracovať (je prekvapujúce, že jeho vnúčatá sa týmto pravidlom neriadia).

10. Modlite sa

Nezáleží na tom, či ste veriaci alebo nie. Každý človek by mal veriť nejakej vyššej moci. Na dosiahnutie úspechu treba prácu, ale veľkú časť zohráva aj viera v úspech. Práve viera, v akejkoľvek podobe, vám dokáže pomôcť na ceste k úspechu.

Spracované podľa informácií addicted2success.com

Komentáre