Hotový raj na Zemi. A Seychely ani Bora Bora to nie sú

Počuli ste o filipínskej exotike, ktorú vám cestovná kancelária neponúkne medzi prvými top desiatimi destináciami? Reč je o exotickom ostrove Palawan, ktorý si zamilujete.

Tento nenápadný raj na Zemi je pokušením pre nejedného travelera, ktorý chce zavítať do centra raja. Nachádza sa medzi Juhočínskym a Suluským morom, smerom na západ od ostrovov Visayas.

Patrí do filipínskeho súostrovia a má menej ako milión obyvateľov. Centrom tohto raja je mesto Puerto Princesa, ktoré sa nachádza v západnej časti ostrova. Ak aj Vás láka slnečných dvadsaťosem stupňov a vitamín D s krištáľovo čistým tyrkysovým morom, biele vápencové útesy alebo chcete vidieť jednu z najdlhších podzemných riek na svete, Palawan bude pre Vás správnou voľbou.

Palawan ponúka nadšencom potápania možnosť preskúmania hlbín podmorského sveta a potopiť sa za pokušením.

Pláže, ktoré by ste mali rozhodne navštíviť:

1. Marimegmem beach
2. Nacpan beach
3. Hidden beach
4. Las Cabanas beach

Dôležitý je výber konkrétnej oblasti a termín, kedy ju chcete navštíviť. Medzi jednotlivými časťami ostrova sú výrazné klimatické zmeny. Juhozápad ostrova je zasiahnutý monzúnmi od apríla do augusta a severovýchod je daždivý od októbra do apríla.

Palawan ponúka rozmaznávanie a spokojnosť turistov, nemusíte sa obávať, že tu stretnete kolegu či priateľov.

Top hotely:

Two Seasons Coron Island Resort & Spa

Cauayan Island Resort and Spa

Club Paradise Resort Palawan

Ak aj Vy túžite po luxusnej dovolenke a chcete zažiť „dolce vita“ plný exotiky, pokoja a oddychu od biznisu, Palawan na Vás čaká.

Komentáre