Keď miluješ to, čo máš, máš všetko, čo potrebuješ

šťastný život

Koľkí z nás sa upriamujú na to, čo im chýba?

Chceme dokonalú kariéru, ktorú nemáme, chceme vysnívaný dom či milióny na účte. Všetci sa upriamujeme na to, čo nemáme, no len niektorí z nás sú vďační za to, čo majú. A o tom je skutočné šťastie.

Sústredenie sa na hojnosť života, ktorú teraz máte, je oveľa lepší prístup, ako byť neustále frustrovaný tým, čo nám chýba. Keď sa upriamujeme na nedostatok, cítime sa, ako by sme zlyhali. V skutočnosti sa však iba porovnávame s niekým, kto je na úplne inej životnej ceste ako my.

Či už ide o základné veci, ako je strecha nad hlavou, jedlo v chladničke alebo skvelý priateľ, s ktorým môžeme hovoriť o čomkoľvek – toto všetko sú veci, ktoré máme tendenciu prehliadať. Začnite milovať to, čo už máte a okamžite sa vás zmocní pocit hojnosti a naplnenia.

Myslenie v prírode

Ale pozor.

Nie je to o tom, že by ste sa vzdali svojich snov a poviete si :„toto mi stačí, na viac nemám, musím sa uspokojiť.“  To určite nie.

Je to o tom, že vnímate svoj život pozitívnejšie a neupriamujete sa len na nedostatok. Krásne to vystihuje výrok: „Vždy vďačný, nikdy spokojný.“

Aj známy kouč Anthony Robbins v jednom z podcastov prezradil, že tajomstvom bohatstva je vďačnosť. Človek môže mať na účte miliardu, no pokiaľ je neustále frustrovaný, potom je aj jeho život smutný. Na druhej strane môžete mať toho málo, no pokiaľ ste za to vďačný, ste najbohatším človekom na svete, tvrdí Robbins.

Naučiť sa byť vďačný je začiatok vašej cesty k úspechu, pretože napredovanie a rast si vyžaduje využívanie zdrojov, ktoré máte teraz. Urobte si z vďačnosti konzistentný zvyk a uvidíte, že do vášho života vnesiete oveľa viac šťastia a pozitívnej atmosféry.

Komentáre