5 kníh, ktoré ti pomôžu zvýšiť produktivitu

čítanie knihy

Investovanie do seba prostredníctvom vzdelávania je skvelý spôsob, ako využiť svoj čas. Napríklad si môžete prečítať knihu, prostredníctvom ktorej načerpáte nové vedomosti v oblasti produktivity. Ak žiadnu takú nepoznáte, máme pre vás dobrú správu. V tomto článku sme opísali 5 kníh na tému produktivita a time-manažment. Inšpirujte sa nimi.

Hlboká práca (Deep Work)

Viete, čo parí medzi hlavné dôvody nízkej produktivity? Sú to rozptýlenia. Kniha Deep Work sa zameriava práve na to, ako odstrániť rušivé elementy a rozptýlenia dnešného sveta plného technológií. Keď ich eliminujete, naplno sa ponoríte do hlbokej a produktívnej práce.

Ak by ste sa radi dostali do tohto stavu plnej koncentrácie a udržali si ho, no nedokážete to z dôvodu rušivých vplyvov, táto kniha je určená práve vám.

Knihu nájdete tu

Princíp 80/20

Ako dosahovať najlepšie výsledky s najmenším úsilím. Takto znie podtitul knihy, ktorý perfektne vystihuje, čo v nej čitateľ nájde. Kniha, ktorá sa od prvého vydania stala bestsellerom, vysvetľuje svetoznáme Paretovo pravidlo. To hovorí, že 80 % dôsledkov pochádza z 20 % príčin. Kniha ukazuje, ako práve vďaka princípu 80/20 môžete dosiahnuť oveľa lepšie výsledky s menším úsilím, časom a zdrojmi, a to sústredením sa na to najdôležitejšie.

Knihu nájdete tu

Koniec prokrastinácie

Ďalší z knižných bestsellerov zameraných na produktivitu si zakladá na ôsmych konkrétnych praktických nástrojoch osobného rozvoja. Práve tie by mali pomôcť k tomu, aby ste boli viac motivovaní, produktívni a taktiež dlhodobo spokojní. V knihe sa okrem iného dozviete aj to, ako sa zbaviť zlých návykov s minimálnym rizikom ich návratu či ako si zorganizovať každý deň a celý život, aby sme robili na prvom mieste to, čo má pre nás ozajstný zmysel.

Knihu nájdete tu

Atómové návyky

Náš úspech, naša produktivita je do veľkej miery založená na návykoch. Táto kniha preto ponúka návod, ako sa každým dňom zlepšiť trebárs o kúsok, a to bez ohľadu na to, aké ciele v živote máte. Kniha čitateľovi poskytuje nástroje a stratégie, ako prebudovať svoje doterajšie návyky. S Atómovými návykmi získate plán, ktorý vám pomôže vystúpiť na novú úroveň a byť produktívnejší.

Autor knihy je známy tým, že dokáže uchopiť zložité témy a pretransformovať ich do jednoduchých vzorcov správania.

Knihu nájdete tu

Ako naštartovať svoju produktivitu

Na záver vám chceme predstaviť našu e-knihu s názvom Ako naštartovať svoju produktivitu, v ktorej sú zhrnuté hlavné zásady toho, ako prestať plytvať časom a byť produktívnejším.

Autor e-knihy Dušan Hruška píše: Vždy ma fascinovalo, ako niektorí ľudia dokážu stíhať toľko vecí, akoby ich deň mal viac ako 24 hodín. Pred niekoľkými rokmi som sa len udivene prizeral, ako môže niekto podnikať, zároveň viesť semináre, venovať sa rodine, koníčkom a popritom všetkom ešte napísať niekoľko kníh. Hovoril som si „WOW“, to nie je možné. Dnes sa na to pozerám úplne inak. Dnes mi je jasné, že naservírovať si viac ako 24 hodinový deň je možné.

E-knihu nájdete tu

Hľadáš tipy na ďalšie zaujímavé knihy z oblasti osobného rozvoja? Potom neprehliadni ani tento zoznam motivačných kníh

Komentáre