Nahliadnite do najväčšieho privátneho lietadla na svete za 400 miliónov dolárov

Boeing Business Jet (Foto: businessinsider.com)

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Boeing Business Jet 747-8i, ktorý je špeciálne upraveným variantom civilného lietadla Jumbo Jet, je najväčším súkromným lietadlom na svete v aktívnej prevádzke. Tento dvojposchodový lietajúci palác je vrcholom luxusu v leteckej doprave.

Známe francúzske interiérové štúdio Alberto Pinto Cabinet dostalo za úlohu vytvoriť interiér jedného multimiliónového lietadla BBJ 747-8i, ktoré si kúpil istý podnikateľ z Blízkeho východu. Podľa Business Jet Traveler bola cenníková cena tohto modelu 400 miliónov USD, avšak presná suma, za ktorú bolo lietadlo predané, zostáva utajená.

Hoci vlastníctvo akéhokoľvek súkromného lietadla je znakom bohatstva, obrie lietadlo 747-8i BBJ je nezameniteľným symbolom statusu, ktorý si obvykle vyhradzuje len hŕstka najvyššej elity.

Toto lietadlo je skutočným vrcholom luxusu – je ťažké rozlíšiť, či ste na palube dopravného lietadla alebo v súkromnom paláci. Veď posúďte sami:

Interiér lietadla tvoria apartmány, kajuty, salóniky, jedálne aj kúpeľne. Hlavná spálňa sa nachádza v prednej časti lietadla, umiestnená priamo pod kokpitom.

Predná časť lietadla je často vyhradená pre kabínu prvej triedy, pričom najžiadanejšie sú sedadlá 1A a 1B, ktoré majú podobu dvojmiestnej sedačky.

Medzi prvky aparmtnánu patria napríklad lampy na čítanie, nočné stolíky a nástenné držiaky na poháre pre prípad turbulencií.

Hlavná kúpeľňa je vybavená sprchovacím kútom, ako aj jedným toaletným stolíkom s plným zrkadlom a umývadlom.

Sprcha je ideálna na dlhé lety a vďaka nej môže majiteľ lietadla pohodlne obletieť celý svet. Sprchou je vybavených len veľmi málo komerčných lietadiel.

Návhár Pickardt dostal od majiteľa „voľnú ruku“, avšak vlastník lietadla nemal záujem o krikľavé materiály a uprednostňoval jednoduchý štýl pripomínajúci skôr rodinný dom.

Pickardt v rozhovore pre Altitudes Magazine prezradil, že majiteľ nechcel príliš luxusné prvky so zlatom a diamantmi. „Naopak, požadoval určitú jednoduchosť, ktorá je vo výsledku skutočným luxusom.“

Dokonca aj menšie spálne majú vlastné kúpeľne s kompletným príslušenstvom.

Hlavná hala lietadla oddeľuje hlavnú spálňu od zvyšku lietadla a nachádza sa v nej schodisko vedúce na hornú palubu.

Nechýba obývacia izba s policami na knihy a televízorom s vysokým rozlíšením. Za týmto priestorom sa nachádza detský kútik a priestory pre posádku, pričom 8i má najväčšiu hornú palubu zo všetkých 747.

V dolnej časti lietadla sú na bočných stenách umiestnené pohovky, ktoré ponúkajú ďalšie miesta na sedenie pre ďalších cestujúcich, či už ide o pomocný personál alebo bezpečnostnú službu.

Nájdete tu aj súkromné kancelárske priestory a jedálne doplnené polohovateľnými koženými kreslami a zábavnými systémami.

Centrom tryskového lietadla je salón na hlavnom poschodí s tromi pohovkami, konferenčným stolíkom a klenutými stropmi. Priestor je ideálny na organizovanie stretnutí, prácu, večerné posedenie s drinkami alebo len na relaxáciu počas dlhého letu.

Oproti sedacej časti sa nachádza okrúhly stôl ideálny na stolovanie alebo dokonca hru pokru. Každé kožené sedadlo je nastaviteľné pomocou elektronických spínačov, ktoré sú zabudované v opierkach kresla.

Lietadlo má dokonca aj menšiu časť na sedenie pre ďalších cestujúcich alebo personál, vybavenú stolmi a veľkými systémami palubnej zábavy. Podľa Pinta má majiteľ veľkú rodinu, ktorá veľa lieta.

Zdroje: scmp.com

Komentáre