DJ Khaled: Od chudobného chlapca až po úspešného DJ-a, ktorý zarába milióny

Khaled Mohamed Khaled, vo svete známy ako DJ Khaled, je úspešným hudobníkom, producentom a výkonným riaditeľom spoločnosti We The Best Music Group. Síce dnes zarába milióny a patrí k svetoznámym DJ-om, nie vždy to tak bolo. Ako vyzerala jeho cesta k úspechu?

Aj keď sa dnes Khaled prezentuje najmä luxusným životným štýlom, ako chlapec vyrastal v skromných podmienkach. Jeho rodičia boli palestínski prisťahovalci, ktorí prišli do Louisiany ako 20-roční. Všetko, čo mali, bolo 20 dolárov vo vrecku a malá dodávka, avšak podarilo sa im zarobiť peniaze cez predaj oblečenia pri miestnom supermarkete.

V roku 1975 sa im v New Orleans narodil Khaled a o pár rokov neskôr sa všetci presťahovali do Orlanda na Floride. Práve tam sa začal Khaled ako 13-ročný venovať DJ-ingu. Vo svojej garáži mal klávesy, gramofónové platne, bubnový stroj a niekoľko záznamov.

„Keď som mal 18 rokov, moji rodičia čelili vážnym finančným problémom. Neskôr boli dokonca okradnutí. Ocitli sa v ťažkej životnej situácii, následkom čoho sa vrátili naspäť k rodine do New Orleans,“ spomína Khaled vo svojej knihe The Keys.

Po odchode rodičov zostal Khaled v Orlande sám a pokúšal sa rozbehnúť kariéru ako DJ. Hrával v rôznych kluboch a miestnych hudobných štúdiách, avšak stále nezarábal viac ako 100 dolárov týždenne. „V byte som nemal žiadny nábytok. Iba prázdnu chladničku a množstvo nahrávok. Spával som na podlahe a bol som tak sklamaný, zničený a znechutený, že som sa napokon aj ja vrátil do New Orleans,“ spomína si Khaled.

V rodnom meste sa Khaled zamestnal ako vodič autobusu v spoločnosti Shoney’s. Nezabudol však ani na svoj vzťah k hudbe, ktorý rozvíjal v Odyssey Records. V nahrávacom štúdiu stretol aj slávne osobnosti rapu ako Birdman a Lil Wayne, s ktorými podľa Miami New Times aj neskôr spolupracoval.

O pár rokov vyhral v súťaži DJ-ov 5000 dolárov, za ktoré si prenajal U-Haul, kde si preniesol všetky svoje veci. Motivovaný výhrou a úspechom sa vrátil do Orlanda. Tam bol niekoľkokrát pokutovaný za rýchlu jazdu, dokonca skončil na mesiac aj vo väzení.

„V deň, keď ma prepustili, som odišiel do Miami. Podobne ako môj otec, aj ja som mal vo vrecku 20 dolárov a veľké odhodlanie dobyť toto mesto,“ píše v knihe The Keys. Khaled začal prijímať všetky koncerty a vo voľnom čase sa zas venoval svojej matke a priateľke.

Tvrdá práca sa začala vyplácať. V 22-tich rokoch dostal Khaled príležitosť zahrať si v piatkovej večernej show na jednej z hiphopových staníc v Miami a podarilo sa mu vystúpiť aj na známej Miami párty s názvom Rockers Island.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa DJ KHALED (@djkhaled)

Khaledova kariéra napredovala veľmi rýchlo. Ako píše New Times, už v roku 2003 mal vlastnú show a popri nej pracoval na svojom albume. V roku 2006 vyšiel jeho prvý štúdiový album s názvom “Listennn… the Album”. O rok na to vydal album We The Best so singlom “We Takin’ Over”, na ktorom sa podieľal nielen samotný Khaled, ale aj mnoho známych osobností ako Lil Wayne, Birdman a Akon.

Aj napriek tomu, že sa Khaled nenarodil v dobe sociálnych sietí, cestu k nim si našiel a úspešne na nich pôsobí. Pre svojich fanúšikov už niekoľko rokov zverejňuje videá nielen z oblasti motivácie a podnikania, ale aj zo svojho súkromia. Získal si srdcia mnohých fanúšikov a stal sa kráľom Snapchatu. Na svojom Instagrame má dnes už viac ako 29 miliónov sledovateľov.

https://www.instagram.com/p/Bl3-0qQFQiJ/?taken-by=djkhaled

Khaled sa riadi známym mottom kultúry Rastafariánov: „Žehnaj sa.“ Je to niečo ako modlitba, krátka pripomienka, že Boh je dobrý.

Dnes je svetoznámy DJ za svoj úspech a majetok veľmi vďačný. „Na mojej životnej ceste som sa veľakrát stretol so slovíčkom NIE, ktoré som postupne premieňal na ÁNO. Vždy som veril, že moja cesta a vízie do budúcna sú správne. V živote si každý musí prežiť ťažké skúšky a utrpenia, dôležité je však veriť, že mraky jedného dňa pominú a zasvieti slnko. “

Komentáre