Zoznámte sa s najdrahším hotelom sveta. Noc tu stojí 70-tisíc eur

S cenou 80 000 dolárov za noc, čo je v prepočte niečo cez 70-tisíc eur, je švajčiarsky hotel „Hotel President Wilson“ bezpochyby tým najdrahším hotelom na svete. Prekonáva aj indický klenot Raj Palace, kde si za noc človek zaplatí 65-tisíc USD.

80-tisíc USD tu totiž zaplatíte za apartmán s názvom Royal Penthouse Suite. Luxus na svetovej úrovni si v tomto apartmáne užívajú najmä slávne osobnosti a podnikatelia, vrátane mien ako Bill Gates, Richard Branson či Rihanna.

V roku 2007 bol hotel podrobený veľkej rekonštrukcii v hodnote 26 miliónov eur, za ktorou stáli švajčiarski architekti zo spoločnosti Atelier d’Architecture 3 BM3. Elegantne a moderne ladené izby sú vybavené najnovšími technológiami a nechýbajú ani pokročilé bezpečnostné systémy. Aj vďaka vysokým oknám si hostia tohto hotela môžu vychutnať krásny výhľad na Ženevské jazero či švajčiarske Alpy.

Hostia majú k dispozícii aj vlastný personál, či už je to komorník, kuchár alebo osobný asistent. Hotel má všetko, čo by ste k pohodlnému ubytovaniu potrebovali, vrátane vlastných kúpeľov, kaderníctva, reštaurácií a fitness centier. Nuž, stačí sa len ubytovať a užívať, aj keď tá cena je skutočnou výzvou :)

 

Komentáre