3 dôležité veci, ktoré som sa naučil na večierku s milionármi

Aj Agrawal, šéf spoločnosti Alumnify, dostal úžasnú príležitosť, keď sa mohol zúčastniť večierku s mnohými úspešnými podnikateľmi. Ako píše pre magazín Inc.com, priznáva sa, že bol pred touto udalosťou trochu nervózny, no nakoniec tu získal množstvo kontaktov a užitočných ponaučení.

Agrawal zistil, že aj napriek tomu, že všetci tí milionári pochádzali z rôznych prostredí, niekoľko rysov mali spoločných. Ktoré to sú?

1. Takmer každý milionár miluje svoju prácu

Keď sa ľudí spýtate na ich prácu, väčšinou hodia smutný výraz, cítiť z nich frustráciu a na pozadí toho všetkého ofrflú svoj plat.

Rozhovor s milionármi bol podľa Agrawala úplne odlišný. O svojej práci hovorili vášnivo a z ich tela vyžarovala energia. Nezameriavali sa pritom iba na to, čo z toho majú, ale na samotnú problematiku a hľadanie riešení. Jednoducho milujú svoju prácu a práve vďaka tomu im nerobí problém pracovať takmer neustále.

2. Viac sa zameriavali na budovanie sietí ako školu

Pred odchodom na večierok som očakával, že všetci tí milionári budú pochádzať z prestížnych škôl. Bol som však ohromený tým, že veľa z nich chodilo na úplne obyčajné školy či dokonca na vysokú školu ani nenastúpili.

Zaujímavé bolo ich tvrdenie, že ich sieť je oveľa dôležitejšia ako to, čo sa naučili v škole. Radili mi, aby som sa naučil hrať golf (čiže aby som získaval kontakty a rozširoval svoju sieť).

3. Opakovane zdôrazňovali čestnosť

Čestnosť a a dôveryhodnosť bola tou najopakovanejšou vlastnosťou, ktorú som od nich počul, píše Agrawal.

Byť čestní k zamestnancom, partnerom a zákazníkom, to je základ budovania úspešného podniku. Mnoho ľudí si mylne myslí, že bohatí musia byť podvodníci a ubližujú ľudom. Je to ale smiešne klamstvo.

Čítaj tiež: Najlepší recept na úspech? Začnite s ničím

Komentáre