Miliardár Cuban: Toto spravím, kebyže dnes prídem o všetko

Podnikateľ, investor a miliardár Mark Cuban dobre vie, ako zarobiť peniaze. Keď v jednom z rozhovorov dostal otázku, čo by spravil, ak by teraz prišiel o všetko, čo má, s odpoveďou dlho neváhal:

„Po nociach by som pracoval ako barman a cez deň by som sa venoval predaju. A začal by som makať. Stal by som sa opäť multimilionárom? Bezpochyby,“ povedal Cuban.

Cuban tvrdí, že úspech (v takmer akejkoľvek oblasti) je založený na solídnych predajných zručnostiach.

Mnoho ľudí si pod „predajom“ vybaví negatívne veci ako tlak, manipuláciu či zavádzanie. Cuban to ale vidí inak.

Ako tvrdí, každý by mal mať schopnosť presvedčiť ostatných ľudí o zmysle určitej veci, napríklad presvedčiť investorov, že váš projekt/podnik prinesie návratnosť investície, prípadne vysvetliť zamestnancom, že nový výrobný proces bude lepší a prinesie viaceré výhody.

Mark Cuban (businessinsider.com)

Obchodné zručnosti sú v podstate komunikačné zručnosti. Najlepší spôsob, ako sa dobre naučiť komunikovať, je pracovať v predaji, pretože veľkí predajcovia sú skvelými komunikátormi, tvrdí Cuban.

Miliardár dodáva, že keď sa človek učí predávať, zároveň si buduje vytrvalosť a sebadisciplínu. Predajcovia väčšinou pracujú za províziu, takže pokiaľ budú hľadať výhovorky a nezačnú na sebe pracovať, nezarobia.

Práca v obchodnej oblasti je tiež liekom pre plachosť. Naučíte sa pracovať s dôverou, najmä pod nátlakom alebo v kríze.

Úspešní majitelia firiem a celkovo úspešní ľudia, trávia väčšinu svojho času predajom. Je to tá najlepšia investícia, akú kedy urobíte, dodáva Cuban.

Podľa informácií inc.com

Komentáre