Pasívnym príjmom zarobila 100-tisíc za deň. 28-ročná žena a jej cesta k miliónovému biznisu

Kat Norton (cnbc.com)

Keď prepukla pandémia, mnoho ľudí muselo prejsť na home-office. Medzi nimi aj 28-ročná Kat Norton, ktorá pracovala v poradenskej firme. Avšak po niekoľkých mesiacoch si uvedomila, že ju táto práca začína nudiť a potrebuje zmenu.

Keď jedného dňa telefonovala s najlepšou priateľkou, začala uvažovať nad tým, ako by mohla využiť svoje 4-ročné skúsenosti s vyučovaním programu Microsoft Excel. Zrazu dostala zaujímavý nápad: čo tak publikovať menšie lekcie Excelu na populárny TikTok?

V tom čase ešte netušila, že jej tento nápad pod značkou „Miss Excel“ prinesie viac ako milión sledovateľov na TikToku a Instagrame a tržby presahujúce 1 milión dolárov.

Ako píše vo svojom článku, svoje prvé video nahrala na sociálnu sieť TikTok v júni 2020 a aspoň raz denne pridávala nové video. Nikto o tom nevedel, len jej priateľ a mama. Jej štvrté video, v ktorom vysvetľovala excelovskú funkciu XLOOKUP, sa stalo virálnym a za pár dní dosiahlo viac ako 100-tisíc zobrazení.

Miss Excel (TikTok)

Po šiestom videu dostala správu od riaditeľa jednej IT firmy. Napísal jej, že sa mu páči jej zábavný štýl výučby a rád jej zaplatí za vytvorenie edukačných videí o Exceli pre jeho klientov. „Prijala som jeho ponuku a objednala som si zelené plátno a kruhové svetlo, aby moje videá vyzerali profesionálnejšie,“ píše Kat. Dňa 15. júna si zaregistrovala firmu LLC.

Popri tom, ako pracovala na iných klientskych projektoch, naďalej pridávala videá o exceli na TikTok. Jej videá sa stali virálnymi a do októbra nazbierala 300.000 sledovateľov.

Kat zvolila správny krok, keď sa rozhodla, že využije silu svojej značky a začne ponúkať online kurzy. „Dala som si dva týždne pauzu od svojej poradenskej práce a natočila som viac ako 100 videí. Vytvorila som z nich balík s názvom „The Excelerator Course,“ píše Kat. Po analýze konkurencie stanovila cenu 297 dolárov. Vytvorila si perfektný pasívny príjem, ktorý jej do januára 2021 prinášal 15-tisíc dolárov mesačne. V tej chvíli začala prehodnocovať svoj profesionálny život a cítila, že je pripravená opustiť zamestnanie a sústrediť sa naplno na podnikanie.

Ako píše, od doby, kedy odišla z práce, dosiahla so značkou Miss Excel predaje cez 1 milión dolárov. V októbri 2021 sa jej podarilo prekonať významný míľnik, keď zarobila 100-tisíc dolárov – a to za jeden jediný deň.

Kurzy, ktoré Kat ponúka na svojej stránke www.miss-excel.com

Kat okrem kurzu The Excelerator Course vytvorila ďalšie dva excelovské kurzy a taktiež kurzy Powerpoint či Word. „Moje individuálne kurzy sa pohybujú od 44 do 397 dolárov. Tiež predávam niekoľko balíkov, ktoré sa pohybujú od 397 do 997 dolárov,“ píše Kat.

A čo radí podnikateľom, ktorí chcú vytvoriť svoj vlastný produkt a možno nevedia, v čom podnikať? Kat hovorí: Nájdite svoj životný účel: „Keď som prestala cestovať za prácou, mala som dosť času na premýšľanie o tom, čo by som chcela v živote robiť. Spýtala som sa: Čo by som mohla s radosťou a nadšením zdielať so svetom?“ píše Kat. Následne si zapísala všetky veci, ktoré má rada – pomoc ľuďom, Excel a tanec – a vymýšľala spôsob, ako ich skombinovať. „Za svoj úspech vďačím vášni a účelu, ktorý som našla vo výučbe Excelu. Vďaka tomu je môj obsah zábavný a jedinečný,“ dodáva Kat.

Zdroj: cnbc.com

Komentáre