4 mobilné aplikácie, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

V súčasnom období, kedy ceny rastú a inflácia trhá rekordy, sa mnohí z nás zamýšľajú nad tým, ako ešte viac ušetriť. Ako sa hovorí, každé euro je dobré, tak prečo nedosiahnuť úsporu v oblastiach, v ktorých sa to dá? V tomto článku vám predstavíme 4 bezplatné mobilné aplikácie, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze.

Stocard

Či už ide o supermarket s potravinami, drogériu alebo obchod s oblečením, takmer každý predajca nám ponúka svoju vernostnú kartu, s ktorou dokážeme ušetriť. Vďaka týmto kartám často získavame lepšie ceny a uplatňujeme si rôzne výhody, preto je rozumné využívať ich.

Nevýhodou je, že ak sa ich nahromadí príliš veľa, v peňaženke pre ne nezostáva žiadne miesto. A práve tento problém rieši mobilná aplikácia Stocard – táto služba vytvára digitálne kópie vernostných kariet, vďaka čomu ich máte všetky pokope v jednej prehľadnej appke. Keď budete chcieť pri nákupe ušetriť, nemusíte sa prehrabávať v plastových kartách, ktoré často niekde zabudneme. Stačí vytiahnuť mobilný telefón a zvoliť si kartu, ktorú práve potrebujete.

Stiahnuť aplikáciu: Android / iOS

Spendee

Spendee je česká mobilná aplikácia, ktorá slúži na sledovanie príjmov, výdavkov a následne na optimalizovanie rozpočtov. Vďaka tomu, že si budete evidovať všetky svoje príjmy a výdavky, získate nad svojimi financiami kontrolu a zistíte, v ktorých oblastiach môžete ušetriť.

Aplikácia je dostupná zdarma, no pokiaľ chcete využívať všetky funkcie, ako napr. prepojenie s bankovým účtom a automatický import príjmov a výdavkov, musíte prejsť na platenú verziu. Ide o obľúbenú appku, ktorú využívajú milióny ľudí po celom svete.

Stiahnuť aplikáciu: Android / iOS

Fuelio

Ide o mobilnú aplikáciu od známej spoločnosti Sygic, ktorá je lídrom v oblasti navigácie. Táto aplikácia slúži na sledovanie prejazdených vzdialeností, spotreby paliva a nákladov na palivo. Umožňuje nám podrobne sledovať výdavky na vozidlo (poistenie, parkovanie, údržba, mýto..), zaznamenávať jednotlivé tankovania či spotrebu paliva. Taktiež si tu vieme vyhľadať čerpacie stanice. A keďže náklady na auto nie sú zanedbateľné, analýzou výdavkov dokážeme ušetriť aj v tejto oblasti.

Stiahnuť aplikáciu: Android / iOS

Plná Peňaženka

Ako sme si písali v tomto článku, Plná Peňaženka je známy cashback portál. To znamená, že po uskutočnení nákupu nám bude určitá časť zaplatenej čiastky vrátená späť (napr. 3% alebo 7% z nákupu). Takže ak si v eshope kúpime niečo za 100 € s cashbackom 5 %, v plnej peňaženke si nájdeme 5 €.

Cashback si môžete uplatniť v stovkách obchodov, ako napr. Bonprix, Booking, Aliexpress, Sportisimo či Pantha Rhei. Vďaka cashbacku môžete na nákupoch ušetriť desiatky či stovky eur.

Registrovať zdarma sa môžeš tu.

Ak chcete spoznať viac tipov, ako ušetriť peniaze, neprehliadnite ani tento článok: 10 spôsobov, ako ušetriť peniaze

Komentáre