Toto sú 3 najväčšie lekcie, aké som sa doteraz naučil, tvrdí milionár, ktorý bol kedysi na ulici

Dave Sandoval (blog.puriumcorp.com)

Dave Sandoval to v živote nemal ľahké. Už ako 17-ročný sa rozhodol odsťahovať, keďže ako tvrdí, nemohol žiť v dome bez jedla. Dnes má 56 rokov a s úsmevom si spomína na časy, keď bol bez strechy nad hlavou. Prespával na pláži, prípadne predstieral, že je opitý, aby ho hostiteľ večierka nechal prespať na gauči.

Čo prišlo potom? Dlhé roky prechádzal z jednej práce do druhej. Predával stereo, nehnuteľnosti, pracoval v bowlingu. A ako si spomína, v každej z týchto prác dostal „padáka“, avšak nie preto, že by to flákal a neplnil si povinnosti, ale preto, že svojim nadriadeným hovoril: Môžeme to robiť lepšie a lacnejšie.

Na začiatku 90. rokov, po tom, ako sa dozvedel, že jeho teta zomrela na sklerózu multiplex kvôli spôsobu, akým sa stravovala, Sandoval nastúpil pracovať pre japonskú farmaceutickú spoločnosť na podporu zdravého života.

Čoskoro sa však dozvedel, že spoločnosť v skutočnosti nepredáva organické ani nepasterizované výrobky. “Povedal som:” Kto bude sakra robiť niečo hlavne preto, že je to správne? “Prečo všetko musí byť poháňané niekoho vlastným záujmom?” hovoril si Sandoval.

V roku 1994 založil vlastnú spoločnosť Purium Health Products a sám začal ponúkať 100% čisté produkty zamerané na zdravie. Firma sa stala mimoriadne úspešnou, aktuálne dosahuje ročný obrat v desiatkach miliónov dolárov.

Dave tvrdí, že život mu doteraz poskytol 3 cenné lekcie, ktoré mu pomohli dostať sa tam, kde je dnes:

1. Prestaňte obviňovať ostatných

Urobil som veľkú chybu, keď som za svoju minulú situáciu vinil rodičov, priznáva. Aj keď sa narodíte do ťažkých podmienok, nesústreďujte sa na to a nevenujte tomu pozornosť. Skôr hľadajte riešenia a spôsoby, ako sa posunúť dopredu. Prestaň viniť všetkých naokolo a prevezmite za svoj život zodpovednosť. Zvaľovanie viny na ostatných vás nikam neposunie, tvrdí Sandoval.

2. Buďte pripravení tvrdo pracovať

Keď bol Sandoval v siedmom ročníku, jeho otec pracoval v prepravnej firme, ktorá pomáhala dodávať čokolády Hershey. Mladý Sandoval prišiel na to, že jedna alebo dve čokolády nemôžu chýbať a začal vyrábať čokoládovú ryžu – vyžiadalo si to dosť práce, no stálo to za to, keďže za týždeň zarobil 80 dolárov, čo bolo viac ako dokázal zarobiť jeho otec so všetkými vedľajšími prácami.

3. Ak chcete uspieť, musíte si získať dôveru ľudí

Sandoval tvrdí, že jednu z najdôležitejších životných lekcií sa naučil od svojho kolegu z čias, keď predával stereo. Dave bol v každej práci, ktorú vzal, vždy najlepším predajcom.. teda dovtedy, pokým nepracoval s Mikeom.

Dave hovorí, že Mike predal každý týždeň najviac stereo, dokonca aj vtedy, keď bol na dovolenke. A viete prečo? Pretože ľudia mu dôverovali. Dave sa snažil predať reproduktory s tým najlepším opisom a zdôraznením ich vlastností, avšak Mike prišiel za kupujúcimi a povedal: „Zamiluješ si, ako to bude znieť spolu s ostatnými vecami, ktoré som ti predal. Je to fantastické“. A oni povedali: OK Mike, vezmem si to. Prečo? Pretože mu dôverovali.

businessinsider.com

Komentáre