Úspešní ľudia nie sú odlišní. To len vy sa vyhovárate!

Možno sa niekedy domnievate, že úspešní ľudia sú niečo viac alebo si dokonca myslíte, že sa od vás výrazne líšia svojimi schopnosťami či inteligenciou. To je ale podľa Tima Ferrissa (na snímke), autora úspešnej knihy 4-hodinový pracovný týždeň, veľký omyl.

Ferriss je autorom, podnikateľom a investorom zároveň a ako tvrdí, každý dokáže byť úspešný. Jediný rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými sú výhovorky, prečo práve oni neuspeli.

„Úspešní ľudia uspejú aj napriek svojim nedostatkom a nie preto, že by žiadne nemali,“ povedal Ferriss pre televíziu CNBC. „Uspejú aj napriek neistote a nie preto, že by ju nepociťovali.“

Tim Ferriss sa preslávil ešte v roku 2007 po vydaní svojej knihy zameranej na produktivitu 4-hodinový pracovný týždeň: nemárnite celé dni v práci, žite kdekoľvek chcete a staňte sa ,,novým bohatým.“ Kniha sa stala svetovým bestsellerom a bola preložená až do 35 jazykov. Napísal i veľa ďalších kníh a spustil program Tim Ferriss Show, v ktorom vedie rozhovory s celou radou úspešných ľudí.

„Normálni, nedokonalí ľudia, ktorí taktiež zlyhávajú, sú na titulných stránkach časopisov často vyobrazovaní ako nejakí super hrdinovia,“ hovorí. Pričom aj sám Ferriss bol na titulnej stránke v magazínoch Inc. a Outside Magazine. Avšak realita nie je tak očarujúca, ako sa zdá. „Každý multimilionár aj miliardár to vie a má dni, kedy by radšej zostal ležať pod perinou. Všetci máme svojich vlastných démonov,“ poznamenal Ferriss.

Dokonca aj sám Ferriss, ktorý je považovaný za guru produktivity, pripúšťa, že má svoje momenty. A to je dôvod, prečo odhaľuje myšlienku, že úspešní ľudia pracujú na inej rovine ako zvyšok z nás. „Nemusíte byť dokonalí, aby ste začali. Nikdy nebudete dokonalí, stačí ak začnete.“

Tim Ferriss je muž, ktorý začal kariéru preferovaním štvorhodinového pracovného týždňa.  Jeho disciplinovaná technika, ako sa udržať na správnej ceste, znie: Každý deň si píšte na papier zoznam troch maximálne piatich najdôležitejších úloh a venujte sa im nepretržite dve až tri hodiny.

Ak si myslíte, že úspešní ľudia sú od vás odlišní, tak to je len vaša nesprávna domnienka.

Zdroj: entrepreneur.com

Komentáre